top of page
title-image.jpg

Klinické studie a vědecký výzkum

Provádění vědeckého výzkumu výživy psů a koček znamená identifikovat rizikové faktory krmiva. Na základě informací pak vytvořit nejmodernější receptury, které posilují a udržují zdraví našich domácích mazlíčků. Je-li zdravotní stav již zhoršený, je třeba poskytnout receptury, které pomohou procesu uzdravení. V neposlední řadě je třeba zajistit, aby receptury opravdu fungovaly.

Lidé, kteří stojí za celým úsekem výzkumu a vývoje společnosti SANYpet, tým složený z odborníků, vysoce specializovaných v oblasti výživy neustále spolupracuje s italskými univerzitami a výzkumnými středisky. Výsledkem jejich tvrdé práce je již 20 vědeckých studií v mezinárodních vědeckých časopisech a mnoho multicentrických studií, zaměřených na hlavní cíl společnosti SANYpet: “zdraví prostřednictvím výživy.“

Výživa je základem homeostáze, schopnosti těla zůstat zdravé, proto má zásadní roli. Jak tedy správně krmit a jaké krmivo zvolit, když si náš pes nebo kočka nemůže sám vybrat?

Na jednu stranu se společnosti podařilo zbavit infekcí a parazitů, na druhou stranu však čelíme škodám způsobeným znečištěním potravin. Tyto škody se dotýkají jak nás lidí, tak našich zvířat, které se stávají nevinnými a nevědomými obětmi.

Řešení je pouze jedno: odstranit ze stravy vše škodlivé a pomoci imunitnímu systému přidáním léčivých bylin a Omega 3 bojovat se škodlivinami a chemikáliemi. Vraťme se k tomu, co inspirovalo náš výzkum.

Společnost SANYpet identifikovala nepřítele zvířat číslo jedna. Jeho jméno je oxytetracyklin. Antibiotikum, které je široce a legálně užíváno v intenzivním zemědělství. Zakladatel společnosti SANYpet Dr. Sergio Canello potvrdil toxicitu oxytetracyklinu několika vědeckými studiemi.

Studie “Cytotoxické účinky oxytetracyklinu v kostech brojlerů“ a “Toxikologické důsledky a zánětlivé reakce v lidských lymfocytech vyvolané oxytetracyklinem“ nám poskytly nezanedbatelné výsledky.

Studie potvrdili cytotoxické účinky na lymfocyty u psů i lidí. Oxytetracyklin může ovlivnit funkčnost tkání, orgánů a může narušit imunitní systém. Tyto studie byly publikovány v časopise “Poultry Science“ a Journal of Biochemical and Molecular Toxicology.“

Jaké je tedy řešení? Jak se může vyhnout negativním důsledkům působících na nás a naše zvířata?

Odpověď je jednoduchá: Výživa, která se vyhýbá kontaminovaným surovinám a zabraňuje vzniku nemocí. To je další zaměření našeho oddělení výzkumu a vývoje: tvorba zdravého a funkčního krmiva plného výživných surovin.

Ve světě, kde je organismus neustála napadán všemi druhy chemikálií, přichází společnost SANYpet s dietami, která mají za cíl udržet vašeho miláčka v dokonalé kondici a zdraví. Pro případ, kdy pes nebo kočka trpí patologickou nemocí, přichází veterinární řada, která má za cíl nejrychlejší uzdravení.

Třetí vědecký výzkum “Protizánětlivé a protitoxické účinky některých rostlin,“ který byl nedávno zveřejněn ve známém časopise “Journal of Immunulogy Reseatch“ prokázal významný antitoxický účinek některých rostlin na oxytetracyklin, který je úhlavním nepřítelem psů a koček. Rostliny mají také cenné antioxidační a protizánětlivé účinky a posilují imunitní systém.

 

Všechny řady Forza10 se řídí stejnou filozofií:
 

  • použití zdrojů bílkovin, které neobsahují oxytetracyclin: nedotčené suroviny (ryby a maso) z Nového Zélandu a Islandu

  • využití léčivých a antioxidačních účinků rostlin, které posilují imunitu

  • optimální obsah a poměr Omega 3 a Omega 6 mastných kyselin.

 

Odmítání zchutňovadel, barviv a syntetických konzervačních látek. Jednoduchá receptura. Neinvazivní testování na zvířatech. Společnost SANYpet využívá veterinární klinické studie a spolupracuje s univerzitou.

Podvihovská 12, 747 70 Opava - Komárov

Čisté suroviny

 

Abychom zaručili naše poslání “zdraví prostřednictvím výživy,“ rozhodli jsme se použít omezený počet surovin s vynikající kvalitou, čímž zajistíme přesnou kontrolu v celém řetězci a absolutní bezpečnost v celém výrobním procesu.

(+420) 602 515 571

Americký sen v jediné granuli!

Inovativní řada krmiv pro psy Legend představuje evoluci v oblasti vývoje funkčních (a maintenance) krmiv pro dospělé psy: grain free, gluten free a bez GMO! Po velkém úspěchu krmiva v USA přichází řada Legend na český trh!

bottom of page